Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Почаїв

Це місто на Тернопільщині є відомим паломницьким центром християн. Адже саме тут  знаходиться найбільший православний монастир Західної України – Почаївська лавра.

Пам'ятки у місті Почаїв

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Церкви, костели, монастирі

Почаївська лавра

Почаїв

Туристична карта міста Почаїв

Маршрути у місті Почаїв


Місця
15
км
305.99
В дорозі
5.7

Про місто Почаїв

Це місто на Тернопільщині є відомим паломницьким центром християн. Адже саме тут  знаходиться найбільший православний монастир Західної України – Почаївська лавра.

Перша письмова згадка про місто датується серединою 15 століття. Хоча археологи знаходили тут побутові речі доби неоліту. За однією з легенд під час монголо-татарської навали сюди переселилися частина ченців з Києва з монастиря на річці Почайна, що і дало назву майбутньому місту. 

До кінця 18 століття Почаїв переходив у володіння різних литовсько-польських шляхтичів. У 1795 році в результаті третього поділу Польщі – відійшов до Російської імперії. Статус міста Почаїв отримав відносно недавно, у 1978 році.

Що подивитися в Почаєві

Звичайно, це Почаївська Успенська лавра, яка є другою за величиною в Україні після Києво-Печерської, та входить до складу Кременець-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. У письмових джерелах храм вперше згадується в 1527 році. У 1597 представниця місцевої шляхти, Анна Гойська, подарувала йому чудотворну ікону Божої Матері, яка досі зберігається в Успенському соборі над Царськими воротами, та започаткувала тут монастир. Нині до комплексу лаври входять Троїцький, Свято-Успенський та Преображенський собор, 5 церков та храмів, каплиці, келії, надбрамний корпус, Архієрейський дім, літній вівтар тощо.

Іншою відомою святинею Почаєва є Свято-Духівський скит, на місці, де за легендою оселився засновник Почаївської лаври  –  афонський монах Мефодій. Тут знаходяться його мощі та чудотворна ікона.

Історико-художній музей, відкритий у 1959 році. Експозиція, що нині знаходиться у історичному приміщенні банку, розповідає про історію монастиря, сакральне мистецтво Волині, роль Почаєва в житті Т.Шевченка.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.