Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Моршин

Місто обласного значення, один з найвідоміших бальнеологічних курортів України, що розташовується серед прикарпатських лісів на Львівщині. Річка Березніца ділить місто на гірську та лісопаркову частини. 

Про місто Моршин

Місто обласного значення, один з найвідоміших бальнеологічних курортів України, що розташовується серед прикарпатських лісів на Львівщині. Річка Березніца ділить місто на гірську та лісопаркову частини. 

Вперше Моршин згадується в записах у 1482 році, а його мінеральні джерела на півстоліття пізніше. Після невдалих спроб побудувати у місті соляний промисел, моршинські джерела почали використовувати у лікувальних цілях і це був успіх. У 1878 році у місті будують «Заклад для лікування грудних захворювань» і курорт здобуває світову славу. Його води використовуються для лікування хвороб кишково-шлункового тракту, сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин, при алергіях. Сьогодні місто має потужну мережу санаторіїв та оздоровниць. У курортній сфері зайнято 78,5% працюючого населення.

Що подивитися у Моршині

За радянських часів у місті збудували десятки санаторіїв, водо та грязе лікарню, інгаляторій та бювет мінеральних вод, відомий як «Грибок». Зараз він разом з «Курортним домом», тепер санаторій «Мармуровий палац» побудованим у 1935 році, є символами Моршина. Перед санаторієм облаштовано паркову площу. Популярними місцями для прогулянок та відпочинку є Моршинське озеро з парковою лісовою зоною та центральний парк. Віднедавна у ньому з’явилася «Моршинська пейзажна алея» авторства того ж скульптора, що і київська. Також у місті збереглася церква Покрови Богородиці першої половини 19 століття, в якій у 2018 році відкрили музей Ікон Пресвятої Богородиці. 

З Моршина організовують екскурсії до Скель Довбуша, Тустанської фортеці, на Синевир, сплави на рафтах річкою Стрий.

Детальніше
Сховати

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.