Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Миколаїв

Обласний центр Миколаїв знаходиться за 65 км від Чорного моря. Незважаючи на віддаленість від узбережжя, тут все дихає солоним повітрям. Навіть саме місто назване в честь покровителя мореплавців Святого Миколая.

Карта міста Миколаїв

Про місто Миколаїв

Обласний центр Миколаїв знаходиться за 65 км від Чорного моря. Незважаючи на віддаленість від узбережжя, тут все дихає солоним повітрям. Навіть саме місто назване в честь покровителя мореплавців Святого Миколая.

Комплекс будівель Морського відомства зведено понад 200 років тому – у 1800-му. До нього входить декілька споруд у єдиному архітектурному стилі пізнього англійського класицизму: мури і брама суднобудівної верфі, 2 корпуси казарм старого флоту та чоловіча гімназія. Морське відомство у Миколаєві входить до числа пам’яток архітектури національного значення.

Побувавши у місті також варто відвідати музей суднобудування і флоту, який розміщено в історичній будівлі. Саму споруду зведено в кінці 18 ст. у архітектурному стилі раннього російського класицизму. Експозиція суднобудівного музею – єдина в Україні.

Астрономічна обсерваторія Миколаєва – перший український заклад подібного профілю. ЇЇ було засновано у 1821 р. як морську, також обсерваторія входить до числа найстаріших на сході Європи.

У місті є також свій римсько-католицький костел святого Йосипа. Перш за все, він приваблює туристів своїм еклектичним архітектурним стилем, у якому чітко вирізняються деталі неоготичних та неороманських споруд.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Миколаїв

Віталій Сівак

Миколаїв
індивідуальні тури та екскурсії велогід гід

Віктор Сабалдашов

Одеса, Миколаїв
гід індивідуальні тури та екскурсії перекладач

Руслан Волчецький

Миколаїв, Очаків, Южноукраїнськ, Вознесенськ
індивідуальні тури та екскурсії гід екстрім
Мене звуть Руслан Волчецький, я працюю в туристичній сфері більше 10 років. За фахом історик.

Відгуки 1

Ганна

26.04.2018
Зайвий раз переконалася, що в будь-якому місті, чи містечку, або навіть селищі, є що подивитися допитливому туристу. У Миколаєві є свій затишний бульвар, через брак моря, назвали його не Приморським, а Флотським з розкішним видом на широкий Дніпро-Бузький лиман. Є цікавий музей історії суднобудування і флоту. Від будівлі Адміралтейства (нині - це суднобудівельний завод) радіально розходяться вулиці. Славне місто корабелів, що вартує уваги!

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.