Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Гола Пристань

Місто обласного значення на Херсонщині, відоме як «кавунова столиця», знаходиться на берегах річки Конка та озера Соляне.

Про місто Гола Пристань

Місто обласного значення на Херсонщині, відоме як «кавунова столиця», знаходиться на берегах річки Конка та озера Соляне.

Поселення на цій території відомі ще за часів бронзи та сарматсько-скіфського періоду. А перша письмова згадка про Голу Пристань датується 1709 роком. Тоді це був козацький перевіз під назвою Голий, імовірно, через те, що місцевість була пустинною. Згодом поселення почало розростатися, мешканці почали займатися тваринництвом, рільництвом і баштанництвом. Пізніше Гола Пристань стає важливим портом, ремісничим і торговим центром. У 19 столітті почалося використання грязей і ропи озера Соляного в лікувальних цілях і місто стало відомим бальнеологічним курортом. На початку 20 століття Гола Пристань стала першим місцем в світі, де було відкрито радіостанцію.

Що подивитися у Голій Пристані

У Голій Пристані знаходиться один з найвідоміших і найстаріших оздоровчих закладів України – санаторій «Гопри». Сюди приїзять з різних країн для лікування хвороб опрно-рухового апарату, шкіри, репродуктивної системи. Навколо санаторія на площі 14 гектарів розбито парковий комплекс, де ростуть понад 150 видів різних рослин. 

Ідеальним місцем для прогулянок є набережна. Колись саме на цьому місці знаходилась та козацька переправа, з якої розпочався розвиток міста, а зараз тут променад з видом на річку, лавками, альтанками та скульптурами. Серед них, до речі, і пам’ятник символу міста – кавуну. 

У місцевому будинку «Сузіря» облаштували музейну кімнату з експонатами, що презентують різні історичні періоди краю; картинну галерею та кінотеатр. 

На базі зеленого туризму «Чайка», що знаходиться в плавнях на березі Конки можна покататися на човнах, катамаранах, порибалити, скуштувати традиційні місцеві страви. Крім того, тут відкрили етнографічний музей з водяним млином, колекцією ковальських виробів тощо. 

У Голій Пристані знаходиться управління Чорноморського біосферного заповідника, що був створений у 1927 році. У будівлі управління працює Музей природи. І звичайно, можна відвідати сам заповідник, де проживає близько 3500 видів тварин, серед яких понад 300 видів птахів. Саме тут гніздиться близько 2/3 загальної кількості морських птахів півдня України.

Щорічно у Голій Пристані проводяться фестивалі:

  • фестиваль народної творчості «Купальскі зорі»;
  • «Український кавун – солодке диво» з виставками, ярмарками, дегустаціями, майстер-класами та іншими розвагами.
Детальніше
Сховати

Гіди у місті Гола Пристань

Наталья Шальнова

Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань
гід
Вмію закохувати в Херсон! Історія Таврії схожа на крутий сюжет пригодницького фільму, у якому я пропоную вам взяти участь!

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.